KOLONİ DÜZENLEME KOMİTESİ

Ürün Kategorileri

KOLONİ DÜZENLEME KOMİTESİ

Nihat Kömürcüoğlu
Koloni Düzenleme Kurulu Başkanı
01.12.1941 yılında Denizli’de doğdu.
1967 yılında İstanbul Yıldız Teknik Okulu’ndan İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.
1970 –1973 yılları arasında T.C. Karayolları Muğla Köprüler Kontrol Şefliği ve DSİ Müdürlüğünde Başmühendis olarak görev yaptı.
1973 yılında serbest iş hayatına atılarak Denizli’de kendi bürosunu açtı ve proje, inşaat, mühendislik, taahhüt işleri ile uğraştı.
1982 yılında mermercilik sektörüne adım atıp, Kömürcüoğlu Mermer San. ve Tic. A.Ş unvanlı şirketi kurarak Denizli’de ilk prefabrik mermer fabrikasını açtı. Kurulduğu yıldan itibaren üretimini artırmasının yanında, yine bir ilki gerçekleştirerek 1990 yılında çeşitli ülkelere mermer ihracatını gerçekleştirdi. Halen şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Nihat Kömürcüoğlu ticari aktivitenin yanında Leodikya ve Hierapolis kazılarını destekleyerek ülkeye sosyal ve kültürel katkılar sağlamıştır. Şimdiye kadar Uluslararası 5 Heykel Kolonisini başarıyla gerçekleştirmiş ve pek çok sanat eseri heykelleri Denizli’ye kazandırmıştır.
İlker Kömürcüoğlu
Koloni Düzenleme Kurulu Üyesi
İlker Kömürcüoğlu,  1971 yılında Denizli’de doğmuştur.
İlk ve orta öğretimini Denizli Lisesinde yapmış, Çukurova Üniversite Jeoloji mühendisliği eğitimi alarak 1998 yılında mezun olmuştur.
1998 Yılından itibaren mermercilik alanında çalışmaya başlamış, şirketin değişik kademelerinde görev aldıktan sonra Kömürcüoğlu Mermer San. ve Tic. A.Ş’nin genel müdürlüğü görevini yüklenmiştir. Grubun yurtdışına açılmasında, yeni ülkelere ihracatların yapılmasında önemli katkıları olmuştur.  
İlker Kömürcüoğlu, halen Gruba bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. Birçok ticari aktivitenin yanı sıra sosyal ve kültürel katkılar sağlamaktadır.
Evli ve 2 çocuğu babasıdır.
Caner Kömürcüoğlu
Koloni Düzenleme Kurulu Üyesi
Caner, Kömürcüoğlu ailesinin en genç üyesidir. 1979'da doğdu ve South Florida Üniversitesi'nden mezun oldu. ABD'de çalışıyor.
Evli ve iki kızı var.